fbpx


Darba laiks:
9:00-17:00 Sest: 10:00-15:00 Sv: brīvs.
T: +371 20252777 E: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Vinils + grīdas apsilde

Vinils + grīdas apsilde

Visas Livyn vinila grīdas var tikt lietotas kombinācijā ar “zemas temperatūras” grīdas apsildi, ievērojot zemāk minētos norādījumus. Grīdas apsildei var tikt izmantoti karstā ūdens un elektrības siltuma devēji, kas ir iestrādāti pamatgrīdā. Apsildes matrači un citas sistēmas, kas tiek novietotas pa virsu betona slānim, nav izmantojamas kombinācijā ar Quick-Step Livyn grīdām.

Grīdas apsildes sistēma ir jāuzstāda vadoties pēc ražotāju norādījumiem un nekādas modifikācijas, sakarā ar to, ka uz grīdas tiks likts vinila segums, nav jāveic. Arī vinila segums jāuzstāda pēc standarta ieklāšanas instrukcijām.

Maksimālā pieļaujamā siltumpretestība, gluži kā laminātam, ir R=0,15m²K/W (EN4725), kā arī grīdas dzesēšanas gadījumā  R=0,09m²K/W.

 

Tehniskie rādītāji:

Biezums – 4,5mm; Uzstādot, pielīmējot pie virsmas R=0,015 m²K/W

Biezums – 4,5mm+1mm apakšklājs; Uzstādot peldošajā sistēmā R=0,044 m²K/W

 Skaidri redzams, ka labāka siltumatdeve ir materiālu pielīmējot pie virsmas un neizmantojot apakšklāju. Šādi rīkoties var, ja ir gluda virsma. Ja uz virsmas ir novērojami betona izdrupumi vai nelīdzenumi, tad labāka rezultāta sasniegšanai būtu jāizmanto apakšklājs.

 

Betona grīdas pamatne

Betona pamatnei ir jābūt maksimāli sausai / izžuvušai pilnā tās biezumā. Maksimāli pieļaujamais mitruma saturs grīdā ir 1,5% pēc CM metodes betona grīdām un maksimāli 0,3% anhidrīta (ģipša) grīdām. Šie mitruma rādījumi var tikt nodrošināti tikai tādā gadījumā, ja pirms vinila montāžas tiek ieslēgta grīdas apsilde. Apsilde jāieslēdz pakāpeniski vismaz 2 nedēļas pirms vinila montāžas un minimāli 21 dienu pēc betona ieliešanas (palielināt temperatūru max 5° dienā).

  • Uzturēt apsildi ar 50% jaudu 2 nedēļas.
  • Ar 100% jaudu pēdējās 2 dienas pirms apsildes izslēgšanas.

 Katrai grīdas apsildes sistēmai šis grafiks var nedaudz atšķirties, tāpēc jāvadās pēc ražotāja norādījumiem.

Ieklāšanas instrukcijas

 Pirms grīdas ieklāšanas apsilde jāizslēdz pilnībā uz vismaz 24 stundām.

Pēc grīdas ieklāšanas nepieciešams 48 stundas nogaidīt pirms apsilde tiek atkal ieslēgta. Grīdas apsildi jāieslēdz PAKĀPENISKI, ne vairāk kā  5°C dienā. Maksimālā kontakt-temperatūra zem Quick-Step Livyn grīdas ir 28°C.

Jārūpējas, lai temperatūra telpās vienmēr saglabājas 18-25°C robežās, kā arī relatīvais gaisa mitrums ir 45-65% robežās.

Vienmēr mainiet temperatūras iestatījumus PAKĀPENISKI apsildes perioda sakumā/beigās.

Jāizvairās no karstuma uzkrāšanās zem tepiķiem, kā arī jānodrošina pietiekama gaisa cirkulācija zem mēbelēm.

 

Grīdas dzesēšana

Lai izvairītos no grīdas bojājumiem, grīdas dzesēšanas sistēmas temperatūra nedrīkst tikt pazemināta zem tā sauktās “rasas punkta temperatūras”. Zemākas temperatūras radīs kondensātu un attiecīgi bojājumus jūsu materiālā.

Istabas termostati nekad nedrīkst tik iestatīti zemāk par 5°C grādiem kā patreizējā istabas temperatūra. Tātad, ja istabas temperatūra ir 25°C, tad istabas termostata temperatūra nedrīkst būt zemāka par 20°C. Dzesēšanas sistēmai jābūt aprīkotai ar drošības mehānismu, kas neļauj sistēmas temperatūrai nokristies zem 18-22°C. Šī temperatūra ir atkarīga no klimata zonas, kurā grīda ir uzstādīta. Pie augsta relatīva gaisa mitruma – minimālā temperatūra ir 22°C, bet pie vidējiem gaisa mitruma rādītājiem temperatūru var pazemināt līdz 18°C

Šie noteikumi ir jāievēro, lai darbotos garantijas nosacījumi.