Lamināts

Lamināta kopšana

Quick-Step un Vitality lamināta grīdas ir ļoti viegli uzturēt. Izmantojot piemērotus grīdas kopšanas līdzekļus, jūsu grīda saglabās savas labās īpašības daudzu gadu garumā.

Aizsargājiet savu ieguldījumu!

Jūsu grīdas aizsardzības nolūkos, mēs ieteiktu ievērot noteiktus piesardzības pasākumus:

- Pasargāt grīdu no tieša kontakta ar dubļiem, smiltīm, granti un citiem ielas netīrumiem, novietojot paklājus pie ieejas durvīm.
- Smagu mēbeļu balstīšanai izmantot mēbeļu kājas / ritentiņus ar pēc iespējas lielāku laukumu, mazinot spiedienu uz grīdu konkurētā punktā.
- Uzturēt iekštelpu gaisa relatīvo mitrumu 40-60% robežās visa gada garumā, tādējādi mazinot koksnes dabīgo izplešanos un saraušanos.
- Izvairīties no mehāniskiem grīdas bojājumiem, ko rada asi priekšmeti. Tie var radīt švīkas vai rievas. Būtu ieteicams izmantot gumijas krēslu riteņus.
- Jūsu jaunās lamināta grīdas virsma ir īpaši noturīga un nodilumizturīga, tādēļ segumam nav nepieciešama papildus apstrāde. Nav nepieciešama slīpēšana, lakošana, pulēšana vai vaskošana, attiecīgi - grīda saglabā savas īpašības un standarta izskatu.
- Quick-Step lamināta grīdām ir cieta noslēgta virsma, tādēļ to nav nepieciešams vienmēr mazgāt ar mitru lupatu. Laiku pa laikam būs pietiekami, lai saglabātu tīrību, kā arī neradītu paliekošus mitruma bojājumus grīdai.

Kā nepieciešams tīrīt grīdu pirmajā reizē?

- Iztīriet grīdu no netīrumiem un putekļiem ar mīkstu birsti vai izmantojiet putekļu sūcēju ar mīkstu birstes uzgali.
- Iztīriet grīdu ar sausu putekļu lupatu.
- Atlikušos netīrumus (ja tādi ir) noņemiet ar lamināta grīdām paredzētiem tīrīšanas līdzekļiem.
- Nomainiet sauso lupatu pret mitru un iztīriet istabu vēlreiz.
- Ja nepieciešams, var atkārtot tīrīšanu ar mitru lupatu.

Ikdienas apkope: sausā tīrīšana.

- Izmantojiet putekļu sūcēju ar mīkstu birstes uzgali, vai izmantojiet sausu mikroškiedras lupatu, kas pievelk putekļus un netīrumus līdzīgi kā magnēts.
- Tīriet grīdu, lokšņu ieklāšanas virzienā (garenvirzienā) ar plašām kustībām, savstarpēji pārklājot tīrāmās vietas, radot viendabīgi tīru virsmu.

Intensīvā apkope: Nedaudz mitrā tīrīšana

- Slapjā tīrīšana nav rekomendēta, jo tā var radīt paliekošus bojājumus jūsu grīdai. Ieteicamāk ir izmantot labi izgrieztu, viegli mitru lupatu
- Tīriet grīdu garenvirzienā, gar loksnēm veicot „zigzag” veida kustības un neizdarot lielu spiedienu uz grīdu.
- Notīriet grīdu pilnīgi ar tīru lupatu (kokvilnas, dvieļu auduma) un noņemiet ūdens paliekas nekavējoties.

KO DARĪT JA... Traipi no ikdienas lietošanas, kurpju atstātas svītras, zīmuļa vai dubļu atstāti netīrumi ir palikuši uz grīdas? Tos ir viegli likvidēt bez paliekošām sekām.

Taukaini, eļļaini traipi var parādīties pēc tīrīšanas, jo daži tīrīšanas līdzekļi var atstāt taukainas nogulsnes uz grīdas. Mēs ieteiktu sajaukt ±2 ml citronu sulas vai vienkārši etiķi ar tīru ūdeni (5-10 litri) un iztīriet laminātu ar labi izgrieztu, nedaudz mitru lupatu (sk. intensīvās apkopes instrukcijas). Stipru nosēdumu gadījumā šis process būs jāatkārto vairākkārt.
Kapēc izvēlēties laminatu_Viegli kopsana
Gumijas nospiedumu, skrāpējumu un citu kurpju papēžu atstāti nodilumi, kā arī ielas netīrumi, zīmuļa un krāsu netīrumi var tikt noņemti, izmantojot putekļu lupatu.

Quick-Step lamināta grīdas uzturēšanas un kopšanas instrukcija:

- Augļi, ogas, piens, alus, vīns, tēja, saldināti dzērieni...: nepieciešams nekavējoties notīrīt ar absorbējošu lupatu vai mitru lupatu, ja netīrums jau ir izžuvis – un noberzt līdz virsma ir sausa un tīra.
- Asinis, urīns: nekavējoties notīrīt ar mitru lupatu un nepieciešamības gadījumā izmantot atbilstošu lamināta tīrīšanas līdzekli.
- Nagu laka, kurpju tīrītājs, laka, tinte, kosmētika...: noņemt ar pilienu acetona sausā lupatā, ar kuru vajadzētu tīrīt tikai traipa vietā. Sekojiet izmantotā produkta drošības instrukcijai. Neizmatojiet taukainus ķīmiskos tīrītājus kā vaitspirts
- Šokolāde, tauki, eļļa...: noņemt ar atbilstošu lamināta tīrīšanas līdzekli.
UZMANĪBU! Nekad nelietojiet tvaika tīrītāju, jo tas radīs bojājumus lamināta grīdai.