Lamināts

Lamināts un grīdas apsilde

Visi Quick-Step un Vitality lamināti var tikt izmantoti kombinācijā ar grīdas apsildi (grīdā iestrādātu karstā ūdens vai elektrības sistēmu), ievērojot zemāk aprakstītus noteikumus.
Lamināts tiek ieklāts peldošajā sistēmā, nelīmējot to pie virsmas. Zem lamināta ir jāieklāj apsildāmām grīdām paredzēts apakšklājs ar iestrādātu mitruma barjeru (foliju). Ja apakšklājā nav iestrādāta mitruma barjera, tad zem apakšklāja ir jāklāj vēl atsevišķs plēves slānis, kas pasargās grīdu no iespējamas mitruma migrācijas grīdas seguma virzienā.
Pēc Eiropas normām pieļaujamā maksimālā siltumpretestība (lamināts + apakšklājs) ir R=0,15 m²K/W (EN 4725). Lai grīdas apsilde būtu maksimāli efektīva (augstāka temperatūra telpās pie mazākiem apkures tēriņiem), R vērtībai ir jābūt pēc iespējas mazākai.
Zemāk redzamajā tabulā ir norādītas R vērtības Quick-Step laminātiem atkarībā no to biezumiem komplektā ar dažādu veidu apakšklājiem:
 BasicBasic PlusUniSoundSilent WalkTransit SoundThermolevel*
Biezums (mm)2 mm2 mm2 mm2 mm3 mm5 mm
Kombinācijā ar Quick-Step laminātu: Kopējā R vērtība (m2K/W)
Quick-Step 7 mm0.1270.1180.1010.0620.1380.195*
Quick-Step 8 mm0.1290.1200.1030.0640.1400.197*
Quick-Step 9.5 mm0.1370.1280.1110.0720.1480.205*
Quick-Step 12 mm0.1490.1400.1230.0840.160*0.217*
*Šis apakšklājs nav paredzēts izmantošanai ar grīdas apsildi.
Ieklājot laminātu uz apsildāmajām grīdām, īpaša rūpība jāpievērš izplešanās spraugām. Jāparedz 0,8 - 1,0 cm vietu pa perimetru un apkārt šķēršļiem (kolonām), kur lamināts var brīvi izplesties un sarauties. NEKAD neieklājiet laminātu vienlaidus garumā / platumā vairāk par 10 - 13 metriem.

Betona grīdas pamatne

Betona pamatnei ir jābūt maksimāli sausai / izžuvušai pilnā tās biezumā. Maksimāli pieļaujamais mitruma saturs grīdā ir 1,5 % pēc CM metodes betona grīdām un maksimāli 0,3 % anhidrīta (ģipša) grīdām. Šie mitruma rādījumi var tikt nodrošināti tikai tādā gadījumā, ja pirms lamināta montāžas tiek ieslēgta grīdas apsilde. Apsilde jāieslēdz pakāpeniski vismaz 2 nedēļas pirms lamināta montāžas un minimāli 21 dienu pēc betona ieliešanas (palielināt temperatūru max 5° dienā).
• Uzturēt apsildi ar 50% jaudu 2 nedēļas.
• Ar 100% jaudu pēdējās 2 dienas pirms lamināta ieklāšanas.
Katrai grīdas apsildes sistēmai šis grafiks var nedaudz atšķirties, tāpēc jāvadās pēc ražotāja norādījumiem.

Par apsildi kopumā

Pirms lamināta grīdas ieklāšanas izslēdziet grīdas apsildi, un ieklāšanas darbus veiciet tikai tad, kad grīdas temperatūra ir zem 18°C.
Pēc lamināta ieklāšanas, variet pakāpeniski celt grīdas temperatūru (max 5° dienā). Maksimāli pieļaujamā kontakt-temperatūra ir 27°C.
Vienmēr mainiet temperatūras iestatījumus PAKĀPENISKI apsildes perioda sakumā / beigās.
Jāparūpējas, lai relatīvais gaisa mitrums nav pārāk zems (sauss) apkures periodā. Pie 18 - 22°C minimālais gaisa mitrums jānodrošina ap / virs 50%. Ja nepieciešams – jāizmanto gaisu mitrinošas iekārtas. Šis noteikums attiecas uz VISIEM koka grīdas seguma materiāliem.
Jāizvairās no karstuma uzkrāšanās zem tepiķiem, kā arī jānodrošina pietiekama gaisa cirkulācija zem mēbelēm.

Grīdas dzesēšana

Mājokļos arvien vairāk parādās sistēmas, kas kombinē grīdas apsildi ziemā un tās pašas grīdas dzesēšanu vasarā. Šāda sistēma, tehnisku iemeslu dēļ, ir ļoti problemātiska kombinācijā ar dabiskas izcelsmes grīdas segumiem, un it īpaši ar laminātu.
Iepriekš aprakstītie noteikumi attiecas arī uz grīdas dzesēšanu, taču papildus visam tam, grīdas dzesēšanas sistēmai ir jābūt aprīkotai ar smalku rasas punkta noteikšanas un regulācijas sistēmu (lai novērstu kondensāta rašanos materiālā). Lai izvairītos no bojājumiem grīdas segumā, temperatūra nedrīkst tikt pazemināta zem šī rasas punkta. Zemākas temperatūras izraisīs kondensātu un līdz ar to arī bojājumus laminātā (deformācijas, piebriešanu un spraugu rašanos).
Pieļaujamā siltuma pretestība R<0,09 m²K/W, kas nozīmē, ka papildus jāizvērtē arī izvēlētā lamināta atbilstība.

Apsildes matrači

Apsildes matrači ne vienmēr var tikt izmantoti kombinācijā ar laminātu. Gadījumos, kad tiek izmantota šāda sistēma, ir jāievēro stingri noteikumi.
Svarīgi izmantot atbilstošu apakšklāju, kas var izlīdzināt virsmu, neļaut siltumam iet uz leju un galvenais – apakšklājā jāvar iegremdēt siltumelementus un to savienojumus. Parasti secība ir – apakšklājs, sildelements un virsū lamināts. Šādai sistēmai jāievēro vienmērīga siltuma sadale, lai izvairītos no karstām un aukstām zonām. Siltumam jāvirzās uz augšu un maksimālā kontakttemperatūra nedrīkst pārsniegt 27°C.
Sīkāku informāciju jāmeklē pie konkrētā izstrādājuma ražotāja.